KİTAPLAR


Ferihan Diril'in Dua Terkipleri

Annemin Çeyiz Sandığı

Modern Tasavvuf

ANA KONULAR


DİĞER


YORUMLAR

Site ziyaretçilerimin sitem hakkındaki yorumlarından bazılarını burada paylaşmaktayım. Kendilerine duygu paylaşımları için çok teşekkür ediyorum.

Siz de bana ulaşmak isterseniz iletişim sayfasındaki formu doldurabilirsiniz.
 • 28-03-2016 Canan İzmirli dedi ki:

  Sevgili Ferihan Diril,
  Siz benim ilk tanıştığımda hem çok sevdiğim,hem saygı duyduğum,tanıdıkça bilginize,fikirlerinize,olgunluğunuza,zerafetinize hayran olduğum özel insanlardan birisi oldunuz. Azminiz,tükenmeyen öğrenme isteğiniz, insanlarla paylaşma arzunuz sizin Tanrı’nın seçtiği özel insanlardan birisi olduğunuzun kanıtı.
  Benim ne çocukluğumda,ne gençliğimde hayatım boyu bir rehberim,bir yol göstericim olmadı ne yazık ki.Özellikle başkaları için kendi hayatımdan, yapmak istediklerimden vazgeçtiğimde,aslında kendimden vazgeçtiğimi, kendimi ertelediğimi,boşa fedakarlık ettiğimi,hayatımın mimarlığını yapamadığımı,bugün yaşamak istemediğim bir hayatın içinde yıllarını harcamış bir insan olarak,hayatımda bir YAŞAM MİMARI’nın eksikliğini öyle iyi biliyorum ki.Bir yol göstericim olmadı diye hayıflanırken,Rabbim sizi çıkardı karşıma.Şükürler olsun.Hiçbirşey için geç değil dediniz bana.
  Biliyorum ki,lise yıllarımda sizin gibi bir rehberim olsaydı,ben bugün aşkla sevdiğim mimarlığı büyük başarıyla yapan,işinden keyif alan,maddi, manevi doyuma ulaşmış,başarılı,mutlu,güçlü bir insandım.
  Yanlış eğitim sisteminin içinde savrulan,diplomalı ama adam olamamış, sevmediği bir meslekte hem işine,hem kendisine haksızlık eden,mutsuz, başarısız insanımız öyle çokki ve bu insan hayatı için öylesine büyük kayıp ki.Sizin gençlere,hatta her yaşta ihtiyacı olanlara,başarının, saygınlığın,mutluluğun,toplumda saygı görmenin önemini anlatmanız ve bunun yolunu göstermeniz çok önemli bir önderlik.Yaşamının mimarlığını iyi yapan insanlar,başarı ve mutluluğu kazanmış sayılır.Hayatlara bir mucizenin,sihirli bir elin dokunuşu oldunuz Sevgili Ferihan Diril..
  Benim için Rabbimin bana bir armağanısınız. Teşekkür ederim. Paylaştığınız tüm bilgilerinize,güzel enerjinize,ışığınıza,sevginize.. Hoş geldiniz hayatıma.

 • 12-01-2016 Mustafa Yalçın Diril dedi ki:

  Ferihan Diril
  Azimle becerisinin ve eğitim aşkının birleştiği… Olgunluğun,kişilikliliğin,dürüstlük,görgü ve zerafetin yaşayan rol modeli..

  Ferihan Diril babasının evinde bitirdiği Kız Meslek Lisesine,evlendikten sonra açık öğretimle de Halkla İlişkiler,Sosyal Bilimler, İşletme ve İlahiyat Fakülteleri ile NLP Masterliğini ve Astroloji eğitimini de boş zamanlarını değerlendirerek ama ailesine ve çocuklarına karşı da tüm görevlerini eksiksiz yerine getirerek eklemiştir.
  İki oğlunun sevgi ile büyümeleri için tüm çalışma tekliflerini değerlendirmeyip kendisini ailesine ve çocuklarına adamış bir rol model annedir.

  Bütün edindiklerini ‘’Yaşam Kültürü’’ adı altında birleştirmiş ve özellikle Devlet Okullarında gençlerin FARKINDALIK larını geliştirmek için gönüllü olarak seminerler vermiş,inanılmaz geri bildirimlerle ödüllendirilmiştir zira anlattıklarını hayatına geçirmiş bir rol model olduğu için de yaşanmışlıklarını anlatmaktadır.

  Yazdığı ‘’Annemin Çeyiz Sandığı’’ isimli kitabı ise küçük bir felsefe kitabı olarak tanımlanmaktadır.
  ‘’Yaşam Kültürü’’ İnsanı,eğitimi,görgü ve protokolu anlatıp insanın kendi farkındalığını yaratmaya yönelik bir aktarımdır.

  Ferihan Diril,her kurumda,özellikle eğitim kurumunda bulunarak öğrencilere kendilerini bulmalarında yardımcı olacak bir insan,bir kurumdur.

  Konusu sadece öğrencileri değil velileri ve kurumlarda çalışanları da kapsayacak niteliktedir.

  Takdire şayan olan da bütün bu niteliklerini arzu ve azimle hayatının boş zamanlarını değerlendirerek ve yaşayarak elde etmiş ve geliştirmiş olmasıdır ve toplumumuzun bu niteliklere çokça ihtiyacı olmasıdır.

  İşte FERİHAN DİRİL; gerçek ve patentli ‘’Yaşam Mimarı’’,hayat arazileri üzerine karakterler inşa eden gerçek bir ustadır.

  Saygılarımla..

 • 16-11-2015 Okuyucu dedi ki:

  Annemin Çeyiz Sandığı

  Bir kitap bu kadar sürükleyici olabilir, okurken kendimi olayların içinde hissettim ve karakterlerin duygularını benliğimde yaşadım. Herkese çok tavsiye ediyorum, başucu kitabı olarak her zaman yanınızda bulundurabilirsiniz.

  Genel Bakış

  İNSAN

  İnsanın bilgiyi araması için önce kendini tanıması gerekir, Bence sorulacak en önemli soru Ben kimim?
  Kendini tanımak eğitimle başlar, eğitimin bence iki dalı vardır aile ve eğitim kurumları Eğitimle maksat kitapları ezberlemek değil öğrenmek, öğrendiğini hayata geçirmekdir. İşte burada ki bu en önemli görev aileye düşer. Bilgili ve bilinçli aile ortamında yetişen , bu genlerle donanan çocuk kurumlardan aldığı eğitimle de ruhsal ve fiziksel gelişimini tamamlar. Sonra Kendine bir Soru Sorar, Ben Kimim? Ruhsal ve bedensel sağlıklı olan insan, dengeli ve çevresi ile uyum içerisinde dir,kendinin ve yaşadığı Dünyanın değerini bilen insandır. Önemli olan insana düşünmeyi ve düşüncelerini disipline edebilmeyi öğretmekdir. Burada aile, okul ve çocuk üçlüsünü çok iyi koordine etmek gerekir Aile ve eğitim Kurumlarının insan hayatında çok önemli bir yeri vardır. Kişi ancak o zaman sorusuna cevap için bilgi toplar ve bilgiye ulaştıkça kendini tanır, kendinden özüne ulaşır, özden diğer insanların değerini anlar ve hayata bakışı, yaklaşımı farklı olur,

  İNSAN ; EĞİTİLEN, EĞİTİLDİKÇE GELİŞEN ,GELİŞTİKCE DEĞİŞEN ÇOK KIYMETLİ BIR VARLIKDIR

 • 5-10-2015 Burak Konakoğlu dedi ki:

  Ferihan Annem,

  Sizlerle mabedinizde dolu dolu geçirdiğimiz bu güzel süreç içerisinde; nitekim sizi günübirlik değil, aile hayatınızdaki pencereden de tanıdıktan sonra bu parçayı sizin için yazdım. Size ait; benim piyanomdan sizi anlatan bir eser. Tamamen özgün ve sizin için besteledim.

  Parçanın bölüm ve vurguladığı değerler,

  “Sadelik” çerçevesinde vurgulanan “Asalet”

  “Duygu” yüklü ve bir o kadar da “Denge Sahibi” bir kişilik

  “Coşkulu” ve bir o kadar “Narin” bir karakter

  Herşey için teşekkür ediyorum.

 • 23-06-2015 Buse PALAS dedi ki:

  Merhaba Ferihan hanım,
  Ben BAYRAMPAŞA KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ’nden Buse PALAS.
  Okulumuza geldiğinizde çok mutlu oldum söyledikleriniz beni çok etkiledi, sizi tanıma imkanı bulduğum için çok mutlu oldum.
  Okulumuza tekrar gelmenizi çok isterim.
  Kendinize iyi bakın görüşmek üzere.

 • 23-06-2015 Deniz Hn. dedi ki:

  Merhaba Ferihan Hanım,
  Hayatımda tanıdığım en nazik ve mütevazı insanlardan birisiniz. Sizi tanıdığım için çok şanslıyım.
  Sizi seviyorum Ferihan hanım,
  Selamlar ve Saygılar..

 • 23-06-2015 Yasemin Hn. dedi ki:

  MERHABA FERIHAN HANIM

  SIZIN SAYFANIZA COK TESADÜF GIRMIS OLDUM ICIM COK SIKINTILI BIR SEKILDE NETTE BIR GEZINTI YAPAYIM DEDIM VE BU ARADA SIZIN SAYFANIZI ZIYARET ETTIM VE INANIN COK AMA COK BEGENDIM ICIME BIR HUZUR DOGDU VE BIR ANDA BÜTÜN NEGATIF ENERJILER KAYIP OLDU GERCEKTEN BU SAYFANIZA ARTIK SIK SIK UGRAYIP BÜTÜN YAZILARI TEK TEK OKUYACAGIM
  SAYGILARIMLA
  YASEMIN

 • 23-06-2015 Burak Konakoğlu dedi ki:

  Merhaba Ferihan annem
  Göndermiş olduğunuz bu ılımlı ve yön verici değerlendirme için çok teşekkür ederim. Gerçekten sizlerin tavsiyeleri benim hayatımın öncelikleri arasında yer alıyor. Her birini zaman içerisinde değerlendirmek ve uygulamak beni daha güzel bir seviyeye getiriyor. Bunu hep gördüm, ve o nedenle sizlere verdiğim değer katsayısı da her geçen gün daha bir artıyor.

  Saygılarımla

  Burak Konakoğlu

 • 23-06-2015 Ayşen Hn dedi ki:

  Sevgili Ferhan Hn.,
  Sevgi dolu yüreğinizin tüm iyi dileklerine ve yardımlarınıza sonsuz teşekkürler, Allah her zaman sizin de gönlünüze göre versin,yolunuz hep açık olsun,en yakın zamanda tekrar görüşmek üzere.
  Sevgi ve Saygılarımla.

Sayfalar: « 22 [21] 20 19 18 17 16 15 14 13 121 »