KİTAPLAR


Ferihan Diril'in Dua Terkipleri

Annemin Çeyiz Sandığı

Modern Tasavvuf

ANA KONULAR


DİĞER


Koç topluluğu yöneticileri derneği geleneksel yıl sonu daveti

Davetiye

 

Gecenin Anlamlı Sözü:
Kontrollü hırs
Uzun vadede sabır
Sürekli Azim
Koç Holding CEO’su Turgay DURAK

 

Sn Rahmi Koç, her sene yıl sonunda Koç Holding bünyesinde üst düzeyde görev almış emekli çalışanları ile halen aktif görevde bulunan üst düzey yöneticilerini ‘’Rahmi Koç Sanayi Müzesinde,, verdiği bir davet ile onurlandırır.

Ferihan Diril

Sn Rahmi KOÇ ve Ferihan -Yalçın DİRİL

9.su gerçekleştirilen ve önce kokteyl ile başlayan bu güzel gece, eski yeni uzun seneler….

Gerek aile ilişkileri ile gerek ülkeye hizmet için bir arada yaşamış insanların bilgi birikimlerini aktardığı çok güzel bir ortam oluyor.

Koç Holding CEO'su Sn Turgay DURAK

Daha sonra yemek salonuna geçen üyeler, bu sefer masalarını paylaştıkları aynı ortamın üyesi oldukları bu değerli insanlar bir birleri ile sohbet te derinleşme imkanı buluyorlar…

Koç ailesinin açılış konuşması ile başlayan gece…

Dans, ödüller, çekiliş ve mizah ile geçen saatler üyelere çok keyifli anlar yaşatıyor.

Eşim Yalçın Diril’in de ‘’Benim için bir okul niteliğindedir,, diye değerlendirdiği Koç Holding Topluluğunda değişik şirketlerde hizmeti olmuştur. (Beko Ticaret, Beko Teknik, Ram Dış Ticaret ve Bürosan A.Ş.)

Sn Can KIRAÇ

Böyle anlamlı bir gecenin eşim kanalı ile davetlisi olmak benim içinde çok büyük bir onurdur.

Gecenin çok önemli davetlilerinden biride, ünlü yazar ve mütefekkir Samiha AYVERDİ’nin yeğeni olan Sn Dr.Fazlı AYVERDİ ve değerli eşleriydi.

Sn Ayverdi ‘’Hayat Veren Mektuplar,, isimli kitabını geçen seneki davette bizlere hediye etmişti.

Kitabın içeriği…

Doğduğu gün annesini kaybeden ve kendisini hayat yoluna hazırlayan değerli halası ile olan anılarını bizler ile paylaşıyor Sn AYVERDİ.

Hayat Veren Mektuplar (Dr.Fazlı AYVERDİ)

Özellikle sayfa 84’teki hala ve yeğen diyaloğunu sizler ile paylaşmaktan mutluluk duyarım…

‘’Göttingen 24.7.1952

Sevgili Halacığım,

‘Gezip gördüğüm ve öğrendiğim güzellikleri inşallah bir gün bire on katarak beşeriyete iade edersin’ diyorsunuz. Bu cümle beni epeyce düşünceye sevk etti; hakikaten kendini bilen bir insanın gayesi, bilgisini elinden geldiği kadar kendisinden sonra gelenlere aşılamak ve bu yolda da cemiyete faydalı olmak değil midir? Prensip olarak çok doğru olan bu hakikati tatbik mevkiine koymak ise kaç bahtiyara nasip olmuş ve olmaktadır. Bir çok fazıl kimseler kendi içlerine kapanmayı tercih ettiklerinden çorak bir arazi gibi mahsul vermeden göçüp gitmişlerdir.”

Sn Ayverdi’nin verdiği mesaj çok anlamlıdır.

Sn Dr Fazıl AYVERDİ, Nüsret ARSEL ve Ferihan DİRİL

İnsan, önce kendini eğitmeli,

Kendi değerini ortaya çıkarmalı ve sonra bu bilgi ve değerleri elinden geldiği kadar toplum ile paylaşmalı ve genç nesle aktarmalı…

Kitap isteme adresi: Kesişim Yayıncılık Ve Tasarım Hizmetleri A.Ş (0 212 337 51 99)

Bu önemli gecede kitabımı değerli davetlilere hediye eden Koç Yönder Derneği başkanı Sn Mesut ILGIM beyefendiye de SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

“Annemin Çeyiz Sandığı,, bizzat yaşayarak ve hayatıma geçirerek değerlendirdiğim konulardan gençler için ÖĞÜTLERDİR… Toplum ile de paylaştığım bilgi MİRASIDIR BENİM İÇİN.

Sn Semahat ve Nüsret ARSEL, İpek KIRAÇ

Lise 11.ci sınıflar için oluşturduğum ve ”Yaşam Kültürü,, olarak değerlendirdiğim,
2010 Nisan ve Mayıs aylarında İstanbul İl Milli Eğitimin desteği ve Kadıköy Milli Eğitimin onayı ile hayata geçirdiğimiz programda kullanmak için kaleme aldığım bir paylaşımdır.

Kitabımı okuyarak, bana mail gönderen bizzat arayarak takdir eden, yüreklendiren, övgü dolu sözlerle onore eden değerli üyelere…

Bizler için anlamlı ve güzel bir ortam hazırlama zerafeti gösteren değerli Koç Ailesine şükranlarımı ifade etmek isterim.

Ferihan -Yalçın DİRİL

SEVGİ VE SAYGILARIMLA SONSUZ TEŞEKKÜRLER…

Ferihan DİRİL

 

Rahmi Koç Müzesi‘nden görüntüler:

##