Bir Kaptanın Kaleminden – Kırmızı Çizgili Ekvator

Değerli denizcilerden Sn. Yücel SÜGEN ve eşi bizim aile dostlarımızdır. Kırmızı Çizgili Ekvator adlı eseri, onun seyir sırasında yaşadığı yüzlerce maceralardan bir örnektir. Heyecanla okuduğum bu kitap hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşmak isterim.

 

KIRMIZI ÇİZGİLİ EKVATOR

Kitabınızı okudum. Mesajı çeşitli ve detaylı. Ticaret, sevgi, dünya coğrafyası, turizm ve astroloji iç içe kaynaşmış.

Yanlış insanların yaptığı, yanlış hareketler günümüzde hala doğru insanların hayatını negatif olarak etkilemeye devam ediyor. Olayın yaşandığı yıllardan günümüze değişen fazla birşey yok.

Kendini tanımayan ya da bu düşünceye ulaşamayan insanların verdiği zararları kontrol etmek, bilinçlenme yolunda kariyer yapmış insanların bence asli görevi olmalı.

Yaratılmışlar arasındaki kuvvetli bir pozitif akım olarak değerlendirdiğim sevgiyi çok güzel ifade etmişsiniz. Yaşanmış bir roman olduğuna göre inanıyorum ki bu sevgi uzun yıllar devam etmiş hak ettiği yörüngeye oturmuştur. Hiç düşünmediğim bir seyahatti…

Suez kanalı-Kızıldeniz-Aden körfezi ve petrol kuyularından fışkıran gazların yanarken ortalığı gündüz gibi aydınlatması; akşam güneşinde Perin adasından geçmek; lise yıllarında okuduğumuz ama hissedemediğimiz kış musonları; alçak ve yüksek basıncın oluşturduğu hava akımları; Madagaskar, Ümit burnuna ulaşıldığında tarihle yapılan sohbet (Magellan v.s); Atlantik okyanusu ve üç kıtayı birden hissetmek… Gerçekten bu duyguları okuyucu sizlerle birlikte yaşadı.

Uzakdoğu bana hep ürkütücü gelmiştir. Kitapla birlikte, Singapur-Tayvan-Şangay ve limanlarını ben de gezdim. Küçük notlar aldım. Bu seyahati gerçekleştirdiğim zaman bu notların yararı olacağına inanıyorum.

Lin Yan’ın bir bebeğin doğum zamanı üzerine yaptığı açıklamalar…

Yazarın, okyanusun ortasında gece basınca zifiri karanlıkda seyrettiği

Muhteşem Sema ve Yıldızlar…

BÜTÜN MESAJLAR ÇOK GÜZEL

BU ESERİ HERKES OKUMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

 

Kitap isteme adresi:
yucelsugen@astromistik.com
www.astromistik.com

 

Ferihan-Yalçın Diril ve Özlem-Yücel Sügen

##